דרך הפטריות

קורס ליקוט פטריות

קורס ליקוט פטריות (2023-2024) 
שישה מפגשים שמטרתם הסופית היא להעניק לך ביטחון בזיהוי וליקוט פטריות דרך חוויית יער בלתי נשכחת!

קורס ליקוט פטריות

ליקוט פטריות הוא מסורת עתיקת שנים

במשך אלפי שנים קהילות שונות של בני אדם ברחבי העולם השתמשו בפטריות למאכל, למרפא, לחוויות רוחניות ולעוד שימושים שונים ומעניינים. ליקוט פטריות מצריך היכרות עם מגוון הפטריות באיזור, ומושתת על ניסיון של דורות רבים, אותו לא ניתן לרכוש במפגש אחד. 

לכן יצרתי את הקורס ליקוט פטריות, כדי להעניק לכם רצף של מפגשים שמתחיל בלימוד בסיסי – מהן פטריות? וממשיך באבחנה בין סוגי הפטריות השונים, המופיעים בשטחים השונים לאורך העונה ועם הזמן להעניק לכם את תחושת הביטחון בליקוט פטריות.

בקורס ליקוט פטריות תוכלו ללמוד גם איך נכון ללקט פטריות? איפה גדלות הפטריות שאני רוצה ללקט? אילו פטריות צצות בשלבים השונים של העונה? אילו פטריות גדלות בבתי הגידול השונים? איך מבחינים בין פטריה רעילה לפטריה אכילה? וכמובן אשים דגש גם על בטיחות בליקוט פטריות, ועל שמירת הטבע.

להנות מהטבע ומהשפע שיש לו להציע

לצאת מהבית בעיר או במושב, ולהגיע לטבע. לקחת נשימה עמוקה ולהביט פנימה, לגלות שהתגעגענו לעוד חוויה של כמה שעות ביער. להתמלא מהירוק שמסביב, להתפעל מהערפל ולהינות מהריח של היער הרטוב. להביט מטה ולגלות את הממלכה הקסומה שמתקיימת איתנו על כדור הארץ ממש מתחת לאף, להתרגש מהגילוי ולדעת שצומח פה מזון טרי, איכותי וזמין…

להיחשף לטעמים ומרקמים חדשים

איך מגדירים טעם של פטריה? לפטריות מאכל יש לפעמים טעם של אומאמי – הוא לא מר, לא מתוק ולא חמוץ, טעם אחר – עמוק יותר עם נגיעה קלה של מליחות. כשחושבים על טעם של פטריות, מחשבה ראשונה שעולה לנו בראש זה טעם של השמפיניון מהסופר. אולי תתפלאו לגלות שישנו מגוון גדול של טעמים ומרקמים. בקורס נלמד גם איך כדאי לשמר פטריות, נקבל טיפים לבישול של פטריות, וכשיתאפשר – נטעם את הפטריות השונות שנמצא ביער.

קבוצה מצומצמת ואיכותית

כל אדם הוא עולם והקבוצה יוצרת שילוב מגוון של בני אדם שמביאים את עצמם למפגשים ומשפיעים כל אחד ואחת על החוויה המשותפת. על מנת להעניק לכם קשר אישי ככל שניתן, החלטתי להגביל את כמות המשתתפים בקורס לעד חמישה-עשר אנשים מקסימום במחזור, כך תוכלו לשאול את כל השאלות שיצוצו לכם לאורך המפגש ויהיה קל יותר לשמור על סביבת לימוד איכותית והפרייה הדדית. לכן כדאי שתבטיחו את מקומכם בקורס לפני שיתמלא.

חוויה ייחודית ובלתי נשכחת!

במידה ואתם אוהבים למצוא אוכל או פשוט להיות בטבע, או אם אתם מחפשים הרפתקה חדשה בחיים, או שאתם פשוט רוצים להעשיר את הידע שלכם לגבי המתרחש בטבע, אם גשם עושה לכם חשק לצאת מהבית או שאתם חולמים בלילה על הפטריות הבאות שתמצאו ביער – כדאי לכם להצטרף אליי לחוויה בלתי נשכחת.

מתי מתקיים הקורס?

הקורס יתחיל בתחילת נובמבר 2023, לאורך שישה מפגשים. המפגש השני יהיה בתחילת דצמבר, ושאר המפגשים – אחת לשבועיים, במחזורים של ימי חמישי ושישי.

שימו לב, בשל המלחמה, החלטתי להציע 15% הנחה לנרשמים, וכמו כן תאריכי תחילת הקורס נדחו ל 16.11 ו- 17.11

מפגש ראשון יהיה עיוני במשך כ 3-3.5 שעות, וחמישה מפגשים בשטח.

מיקומי המפגשים: המפגשים יתקיימו ביערות שונים בארץ, האיזור הכללי ישלח מספר ימים לפני כל מפגש. נקודת מפגש מדויקת תימסר בערב שלפני המפגש.

תאריך: תאריכי תחילת המחזורים מופיעים בטופס ההרשמה.

אורך המפגשים:  כ- 4-5 שעות, בין השעות 10:00-15:00.

מחירים לעונת 2023-2024: 

ימי חמישי: 1,990  לאדםמחיר הרשמה מוקדמת עד 30.9.2023 – 1,650  לאדם. 
ימי שישי: 2,090  לאדם; מחיר הרשמה מוקדמת עד 30.9.2023 – 1,750  לאדם.

שימו לב, בשל המלחמה, החלטתי להציע 15% הנחה לנרשמים, וכמו כן תאריכי תחילת הקורס נדחו ל 16.11 ו- 17.11

בנוסף לשישה מפגשי קורס תקבלו במתנה: 
  • שובר השתתפות בסדנת פטריות למבוגרים בשווי של 190 ₪ – במשך השנה אני מדריך גם סדנאות יום למבוגרים. תוכלו להצטרף לסדנא כזו על מנת לרענן ואו לחדד את הידע שצברתם, או להעניק במתנה לחבר/ה או בן/ת משפחה במתנה. למימוש בעונה הקרובה וזו הבאה אחריה (2023-2024 / 2024-2025), בתיאום מראש ועל בסיס מקום פנוי.
  • ערכת גידול פטריות בשווי של כ 90 ₪ – ערכה לגידול פטריות בבית שתאפשר העמקה נוספת בהבנת הפטריות ותספק לכם על הדרך גם מנה טעימה.
  • חוברת דיגיטלית במתנה – בסיום הקורס כל משתתף יקבל חוברת דיגיטלית שתכיל המון מידע – מידע כללי לגבי פטריות, מידע לגבי המינים שנמצא בסיורים לאורך העונה, מידע לגבי מינים אחרים מעניינים, טיפים לבישול ושימור של פטריות ועוד…
  • כניסה לקבוצת ווצאפ של בוגרי הקורס – בסיום הקורס תוכלו להכנס לקבוצת הווצאפ של בוגרי הקורס בה תוכלו להיות חלק מקהילה, להתייעץ בזמן אמת, לבקש עזרה בזיהוי, לתרגל את יכולות הזיהוי שלכם/ן, ולקבל מידע נוסף.
 

סך השווי של כל המתנות – כ- 400 ₪

שימו לב: הקורס מותנה בכמות משתתפים, ויתקיים בכל מזג אוויר.

הספיק לכם/ן? להרשמה 
מחפשים/ות עוד מידע? – להורדת התכנית המלאה של הקורס

הרשמה

צרו קשר

דרך הפטריות

דרך הפטריות – יניב סגל | ד.נ. מרום הגליל, 1380600, אבירים, ישראל | 052-233-6082 © כל הזכויות שמורות ליניב סגל – דרך הפטריות. מסייע במחקר ועוסק בהדרכת פטריות ואקולוגיה מאז 2017

תודה שנרשמתם!

שימו לב, נשלח אליכם אימייל עם פרטים להשלמת ההרשמה.

נפגש ביער…

תודה שפניתם אלינו!

נחזור אליכם בהקדם.

נפגש ביער…