דרך הפטריות

קורס ליקוט פטריות

השנה אני מציע קורס ליקוט פטריות משופר (2022-2023) 
שישה מפגשים שמטרתם הסופית היא לבנות לך ביטחון בזיהוי וליקוט פטריות דרך חוויית יער בלתי נשכחת!

קורס ליקוט פטריות

ליקוט פטריות הוא מסורת עתיקת שנים

במשך אלפי שנים קהילות שונות של בני אדם ברחבי העולם השתמשו בפטריות למאכל, למרפא, לחוויות רוחניות ולעוד שימושים שונים ומעניינים. ליקוט פטריות מצריך היכרות עם מגוון הפטריות באיזור, ומושתת על ניסיון של דורות רבים, אותו לא ניתן לרכוש במפגש אחד. 

לכן יצרתי את הקורס ליקוט פטריות, כדי להעניק לכם רצף של מפגשים שמתחיל בלימוד בסיסי – מהן פטריות? וממשיך באבחנה בין סוגי הפטריות השונים, המופיעים בשטחים השונים לאורך העונה ועם הזמן להעניק לכם את תחושת הביטחון בליקוט פטריות.

בקורס ליקוט פטריות תוכלו ללמוד גם איך נכון ללקט פטריות? איפה גדלות הפטריות שאני רוצה ללקט? אילו פטריות צצות בשלבים השונים של העונה? אילו פטריות גדלות בבתי הגידול השונים? איך מבחינים בין פטריה רעילה לפטריה אכילה? וכמובן אשים דגש גם על בטיחות בליקוט פטריות, ועל שמירת הטבע.

להינות מהטבע ומהשפע שיש לו להציע

לצאת מהבית בעיר או במושב, ולהגיע לטבע. לקחת נשימה עמוקה ולהביט פנימה, לגלות שהתגעגענו לעוד חוויה של כמה שעות ביער. להתמלא מהירוק שמסביב, להתפעל מהערפל ולהינות מהריח של היער הרטוב. להביט מטה ולגלות את הממלכה הקסומה שמתקיימת איתנו על כדור הארץ ממש מתחת לאף, להתרגש מהגילוי ולדעת שצומח פה מזון טרי, איכותי וזמין…

להיחשף לטעמים חדשים – ארוחת טעימות בכל מפגש

איך מגדירים טעם של פטריה? לפטריות מאכל יש טעם של אומאמי – הוא לא מר, לא מתוק ולא חמוץ, טעם אחר – עמוק יותר עם נגיעה קלה של מליחות. כשחושבים על טעם של פטריות, מחשבה ראשונה שעולה לנו בראש זה טעם של השמפיניון מהסופר. אולי תתפלאו לגלות שישנו מגוון גדול של טעמים ומרקמים. בקורס נלמד גם איך כדאי לשמר פטריות, נקבל טיפים לבישול של פטריות, ונטעם את הפטריות השונות שנמצא ביער.

קבוצה מצומצמת ואיכותית

כל אדם הוא עולם והקבוצה יוצרת שילוב מגוון של בני אדם שמביאים את עצמם למפגשים ומשפיעים כל אחד ואחת על החוויה המשותפת. על מנת להעניק לכם קשר אישי ככל שניתן, החלטתי להגביל את כמות המשתתפים בקורס לעד שנים-עשר אנשים מקסימום במחזור, כך תוכלו לשאול את כל השאלות שיצוצו לכם לאורך המפגש ויהיה קל יותר לשמור על סביבת לימוד איכותית והפרייה הדדית. לכן כדאי שתבטיחו את מקומכם בקורס לפני שיתמלא.

חוויה ייחודית ובלתי נשכחת!

במידה ואתם אוהבים למצוא אוכל או פשוט להיות בטבע, או אם אתם מחפשים הרפתקה חדשה בחיים, או שאתם פשוט רוצים להעשיר את הידע שלכם לגבי המתרחש בטבע, אם גשם עושה לכם חשק לצאת מהבית או שאתם חולמים בלילה על הפטריות הבאות שתמצאו ביער – כדאי לכם להצטרף אליי לחוויה בלתי נשכחת.

מתי מתקיים הקורס?

הקורס יתחיל בתחילת נובמבר 2022, לאורך שישה מפגשים, אחת לשבועיים (התמלאו המחזורים של ימי חמישי ושישי, כרגע אפשר להירשם לימי שלישי או להיכנס לרשימת המתנה במידה ויפנה מקום).
מפגש ראשון יהיה עיוני, וחמישה מפגשים בשטח.

מיקומי המפגשים: המפגשים יתקיימו ביערות שונים בארץ, האיזור הכללי ישלח מספר ימים לפני כל מפגש. נקודת מפגש מדויקת תימסר בערב שלפני המפגש.

תאריך: תאריכי תחילת המחזורים מופיעים בטופס ההרשמה.

אורך המפגשים:  כ- 4-5 שעות, בין השעות 10:00-15:00.

עלויות לעונת 2022-2023: 

ימי שישי: 1590  לאדם.

ימי חמישי/רביעי/שלישי: 1390  לאדם. 

בנוסף לשישה מפגשי קורס תקבלו במתנה: 
  • שובר השתתפות בסדנת פטריות למבוגרים בשווי של 180 ₪ – במשך השנה אני מדריך גם סדנאות יום למבוגרים. תוכלו להצטרף לסדנא כזו על מנת לרענן ואו לחדד את הידע שצברתם, או להעניק במתנה לחבר/ה או בן/ת משפחה במתנה. למימוש בעונה הקרובה וזו הבאה אחריה (2022-2023 / 2023-2024), בתיאום מראש ועל בסיס מקום פנוי.
  • ערכת גידול פטריות בשווי של 90 ₪ – ערכה לגידול פטריות בבית שתאפשר העמקה נוספת בהבנת הפטריות ותספק לכם על הדרך גם מנה טעימה.
  • חוברת דיגיטלית במתנה – בסיום הקורס כל משתתף יקבל חוברת דיגיטלית שתכיל מידע לגבי המינים שנמצא בסיורים לאורך העונה, מידע לגבי מינים אחרים מעניינים, וטיפים לבישול ושימור של פטריות.
  • כניסה לקבוצת ווצאפ של בוגרי הקורס – בסיום הקורס תוכלו להכנס לקבוצת הווצאפ של בוגרי הקורס בה תוכלו להתייעץ בזמן אמת, לבקש עזרה בזיהוי, לתרגל את יכולות הזיהוי שלכם/ן, ולקבל מידע נוסף.
 

סך כל המתנות, כ- 300 ₪

שימו לב: הקורס מותנה בכמות משתתפים, ויתקיים בכל מזג אוויר.

הרשמה

צרו קשר

דרך הפטריות – יניב סגל
   ד.נ. מרום הגליל, 1380600
   אבירים

טל: 
   יניב סגל – 052-233-6082

תודה שנרשמתם!

שימו לב, נשלח אליכם אימייל עם פרטים להשלמת ההרשמה.

נפגש ביער…

תודה שפניתם אלינו!

נחזור אליכם בהקדם.

נפגש ביער…